Mesajı Okuyun
Old 22-06-2007, 10:01   #1
Konuk

Soru Boşanma davası sırasında geriye dönük telefon kayıtları ve tazminat istemi

Ben 40 yaşında bir bayanım.15 yaşında görücü usulü ile evlendirildim.Eşim bendeb 14 yaş büyük.Evlendiğim günden itibaren şiddet ve dayağa maruz kaldım.

İki çocuğum oldu.Biri 18,biri 22 yaşında.Çocuklar için katlandım bu cehennem gibi hayata.Benin ne annem var ne babam.Anlayacağınız yapayanlızım.Bir agabeyim var,o da yurt dışında.Ne zaman ben katlanamıyorum bu evliliğe demişsem ağabeyim boşanma izin vermedi.Gidecek yerimde olmadığından katlandım,daha doğrusu katlanmak zorunda bırakıldım.Yüzüm gözüm mor gezdim.Anlayacağınız eşim bana sürekli makyaj yapardı.

Bir gün biri çıktı karşıma ve beni bu cehennemden kurtarmak için yardım elini uzattı.Bana çalışabieceğim bir iş buldu.Bilgisayar kursuna yazdırdı.Anlayacağınız eşimden görmediğim yardımı ondan gördüm.
Gerek maddi,gerek manevi desteklerini hiç esirgemedi benden.

Şimdi nayaklarımın üstünde durmayı öğrendim ve boşanma davası açtım.Dayak yediğimde rapor aldım karakola sığındım.

İlk duruşmam oldu. Eşim mahkemede;ben 10 milyar tazminat ve eşimin telefon kayıtlarını istiyorum dedi.

Sormak istediğim telefon kayıtları çıkartılabilir mi? geriye dönük kaç aylık fatura çıkartılır?

Ayrıca benim elimde darp raporlarım var ve mahkemeyi ben açtım..Buna rağmen benden tazminat alabilir mi?

Telefon kartım hazır kart. Hazır kartlarda geriye dönük fatura oluyormu?

Teşekurler şimdiden yanıtlarınız için.