Mesajı Okuyun
Old 21-11-2010, 23:02   #15
ismailduygulu

Bugün İstanbul Barosu Uyesi avukat Omer Kavilli arkadasımız nezaket gösterip, aradı ve benzer bir duruma dair basından gecen olaya dair sohbet etme imkanımız oldu. Tatil dönüşünde dosya ornegini göndermemi istedi. Bu konuda anlaştık. İnternet ortamında yaptıgım incelemede meslektaşımın mesleki ahlak, dayanışma ve itibarımız üzerine haklı mücadele orneklerine Tanik oldum. Mensubu oldugum Antalya Barosu tarafindan mücadeleci ornek tutumu için odullendirildigine sevindim. Gercekten meslektaşımın avukatların ceza davalarında katılan gibi sanık müvekkilleri ile de yan yana oturması, savcılar gibi oturdukları yerden konusabilecekleri, hakkında dava açılan sanık avukatların mudafisinin yanında durabilecegi ve mudafiisinin hukuki yardımından yararlanabileceği ve mahkemenin ara karar mutalalarinda avukatların yani sıra savcıların da salondan dışarı çıkması üzerine ciddi ve olumlu bir mücadele sürecine dair sunduğu katkıları ve bağlı bulunduğu baro bünyesinde Avukat Haklari Merkezi olusumuna öncülük etmesi fevkalede yureklendirdi. Ancak bir yandan ise ayrıca bir üzüntüm oluştu, o da, benzer durumlarda ödül verme duyarlılığı gösteren baromuzun, benim gibi yargılanan meslektaşlarımızın yanında yeterince duruş gösterememesine. Ama yine de negatif duyguların yerini Omer meslektaşım gibi dostlarımız pozitif hale dönüştürüyor. Bu konuları tartışırken arar bu konuya işaret etmeyi yararlı gördüm. Tartismyi ilerletmek ve üzerine gitmek üzere, daha bir yureklendim.