Mesajı Okuyun
Old 25-01-2016, 23:09   #1
askabad

Varsayılan Araştırma Görevlisi Olmakta Lisans Ortalaması Kabul Şartı Mıdır?

Sevgili dostlar ve üstadlar,

Ben hukukta lisans eğitimimi Kadir Has Üniversitesi'nde 2014 yılında tamamladım. Maalesef eğitimim esnasında hem çalışmak zorunda kalışım hem de ailevi-maddi problemler neticesinde 2,15 ortalama ile mezun oldum. Daha sonrasında biraz çalışıp sorunları geride bırakıp, yüksek lisans için Bahçeşehir Üniversitesi'ne kaydoldum ve sağlıklı şartlar altında okuduğumda kamu hukuku yüksek lisans derslerimi 4,00 ortalama ile tamamladım.

Bir yandan yüksek ortalama ile açık öğretim fakültesinden Sosyoloji okuyorum. ALES'ten 95, dil sınavından 90 puan almıştım, geçerlilik süreleri dolsa bile tekrarlayabilirim.

Yalnız öğretim üyesi olabilmek için ön kabul şartı olarak 60 puan gerektiğini duydum ki yaklaşık 2,40 civarı bir lisans ortalamasına denk geliyor. Sizce iyi bir ALES ve YDS ile, gerekli akademik çalışmaları da yaparsam ve hatta doktora derslerinde de yüksek bir ortalama tutturursam öğretim üyeliği için bir şansım olabilir mi? Yoksa lisans ortalamam her aşamada karşıma çıkıp tamamen hayallerimi suya mı düşürecek?

Saygılarımla sormak isterim.