Mesajı Okuyun
Old 14-08-2008, 12:32   #29
Av. Bülent Sabri Akpunar

Sayın Demir,

O mesajda kolay yol seçilip "İstemezük" edebiyatı yapılmadı. Aşağıda makalenizden alıntıladığım görüşünüze de katılıyorum. Ne var ki bir oldu bitti ile yüz saatlik hukuk eğitimi alan kişilerin hukuk ihtilaflarının çözümünde hukuk fakültesi mezunlarına alternatif olarak önümüze sunulmasını da şiddetle eleştiriyorum.Bu ülkede serbest meslek mensupları ve onların haklarını korumak için oluşturulmuş olan yerel ve çatı sivil toplum örgütlerinin ataleti ve söz geçiremezliği varoluş sebeplerini sorgulamamıza neden oluyor. Farzı misal, sadece örnek veriyorum kimseyi suçlama amacım yoktur, noterlerin elinden araç satış ve devir işlemlerinin trafik tescil bürolarında yapılmasını öngören deişiklik -2009 yürürlük tarihli olarak- geçti. Bu ne demek? Noterlerin gelirlerinin nerdeyse yarısının ellerinden alınması demek.Noterler Birliği'ne ait sayfada ilk gözüme çarpan yeni hizmet binasının hizmete sunulduğu oldu...

Bahsetmeye çalıştığımın ne olduğu sanırım anlaşılmıştır."İstemezük" değil aslında daha iyi çalışma ve meslek şartları "isterük"!

Alıntı:
"Karşı çıkmanın ve sırt dönmeni dayanılmaz hafifliğine kapılarak, ezberimizi bozma zahmetine katlanmazsak bu işi yapacak birileri mutlaka ortaya çıkacaktır."

.