Mesajı Okuyun
Old 10-04-2008, 09:57   #4
Av_Ece Altunay Önal

Sayın Metin Şeker;
1-Kambiyo senedi alacaklısı kendi yerleşim yerinde takip yapamaz, borçlunun yerleşim yerinde takip yapılabilir, yani sizin durumunuzda İstanbul gibi görünüyor.Ama borçlulardan herhangi biri Rize'de ise, Rize'de açabilirsiniz(Hepsinin İstanbul olup olmadığını belirtmemişsiniz).
2-Takip yapmanıza engel bir durum yok gibi görünüyor
3- Sizden önceki cirantalardan da sadece birine yani Hakan'a takip yapmanızda bir sakınca yok sanıyorum, senetlerde problem olmuyor ama çekin ayrık bir durumu var mı bu konuda bilemiyorum.
Yerinizde olsam borçlu olarak iki ciranta gösterirdim.Son iki ciranta Hasan ve Hakan mesela. Hakan'ın adresi Rize ise sorun yok, İstanbul ise;
Hakan'ın İstanbul adresini normal haliyle belirtir, Hasan için ise Rize'de herhangi bir adres göstererek ihtiyati haciz kararı alırdım(tabii zaman varsa). İhtiyati haczi de takibe koyar, Hakan'ın gayrimenkulleri için tapuya elden takipli bir müzekkere alır, aynı gün haciz şerhi işletirdim.Hasan'ın tebligatı bila tebliğ döneceğinden, bütün işlemleri Hakan'a karşı yapardım. Ama siz Hakan'ın gayrimenkulü olduğundan eminseniz tabi.
Bunlar benim naçizane fikrim, size iyi çalışmalar...