Mesajı Okuyun
Old 04-12-2006, 19:46   #6
tülayözer

Alıntı:
Yazan Adeviye Okutan
2007-2008 dönemin'de Yeditepe Üniversitesi'ne ba$lamayI dü$ünüyorum; vakIf üniversitelerine kar$I önyargIlarIm oldukca azaldI, yakIn bir arkada$Im egitimine YÜ'de ba$layInca...ilk yIl harcInI biriktirmi$ olsam da geri kalan 4 yIlIn ödemesi hala bilinmeyenler arasInda -annem ve babam el atmasInI umuyorum burs olanagI bizlere saglanmIyor haklI olarak...

esas konu egitimin ingilizce olmasI...ingilizce sorun degil, egtimi kaldIracak kapasitede oldugumu dü$ünüyorum; olmadI zorunlu hazIrlIk sInIfI var, fakat beni dü$ündüren Türkiye'de bu meslegi icra edeceksem, egitimin tamamInI ingilizce alamasI ne kadar mantIklI/dogru? yurt dI$I planlarIm yok, zaten olsa Türkiye'de okumak istemezdim...yabancIlarla ileti$imimim daha kolay olur tabi ki de, fakat bunun icin tercüman da kullanabilirim eger ki yeterli olmadIgImI hissedersem...ingilizce egitimin + ve -'lerini tam olarak bilemiyorum, bu da net olmayan dü$üncelerimi daha da bulanIkla$tIrIyor...siz tavsiye edermisiniz? ingilizce egitim hakkInda ki dü$ünceleriniz neler?

merhaba arkadaşım ben Yeditepe Üniversitesi Hukuk Fakültesindenim.Bu dönem akademik ingilizce görüyorum ikinci dönem fakülteye geçmeyi umuyorum.Tabiki Hukuk gibi başlı başına zor bir bölümün sırf ingilizce olması mümkün değil öncelikle bunu hatırlatmalıyım ki İngilizce Hukuk eğitiminden kasıt sayılı dersin ingilizce olarak alınması yoksa her ders ingilizce değil.Matemetik, ekonomi, legal terminoloji,humanities ve tabiki advanced english dersleri ingilizce onun dışında ingilizce ders yok bildiğim kadarıyla.

ikinci bahsetmek istediğim konu da bursla ilgili burs olanağı 'bizlere sağlanmıyor'dan ne anlamam gerektiğini pek anlayamadım açıkçası ben bu sene Yeditepe'ye burslu olarak kayıt yaptırdım çok da zor olmadı ayrıca eğer çalışırım yaparım diyorsan içerden burs almak gibi bir olanağın da var bu kadar ümitsiz olma