Mesajı Okuyun
Old 02-12-2006, 19:23   #1
Adeviye Okutan

Varsayılan Hukuk Egitimi -ingilizce

2007-2008 dönemin'de Yeditepe Üniversitesi'ne ba$lamayI dü$ünüyorum; vakIf üniversitelerine kar$I önyargIlarIm oldukca azaldI, yakIn bir arkada$Im egitimine YÜ'de ba$layInca...ilk yIl harcInI biriktirmi$ olsam da geri kalan 4 yIlIn ödemesi hala bilinmeyenler arasInda -annem ve babam el atmasInI umuyorum burs olanagI bizlere saglanmIyor haklI olarak...

esas konu egitimin ingilizce olmasI...ingilizce sorun degil, egtimi kaldIracak kapasitede oldugumu dü$ünüyorum; olmadI zorunlu hazIrlIk sInIfI var, fakat beni dü$ündüren Türkiye'de bu meslegi icra edeceksem, egitimin tamamInI ingilizce alamasI ne kadar mantIklI/dogru? yurt dI$I planlarIm yok, zaten olsa Türkiye'de okumak istemezdim...yabancIlarla ileti$imimim daha kolay olur tabi ki de, fakat bunun icin tercüman da kullanabilirim eger ki yeterli olmadIgImI hissedersem...ingilizce egitimin + ve -'lerini tam olarak bilemiyorum, bu da net olmayan dü$üncelerimi daha da bulanIkla$tIrIyor...siz tavsiye edermisiniz? ingilizce egitim hakkInda ki dü$ünceleriniz neler?