Mesajı Okuyun
Old 07-07-2009, 17:19   #2
Saffet Metin

Work and travel programı sizin İngilizce konuşmanızı , günlük konuşma diline hakim olmanızı sağlar. O kültürü tanımanızı sağlar. Özgüveninizi arttırır. Yabancı dilin korkulacak birşey olmadığını , kolaylıkla öğrenilip konuşulabildiğini keşfedersiniz. En azından bir dilin nasıl öğrenileceğini anlamış olursunuz. Bol pratik yaparak. O dönem boyunca, Türkçeden, Türk arkadaşlardan uzak durun ve özellikle yabancılarla arkadaşlık kurup, kendinizi İngilizce konuşmaya zorlayın.

Work and Travel in Hukuk diline doğrudan bir faydası olacağını sanmıyorum, eğer hukukla ilgili akademik veya uygulama ortamında bulunmayacaksanız. Ama hukukla ilgili bir eğitim programına katılabilseydiniz, Hukuki terminolojinin ingilizcesini de öğrenirdiniz.

Benim size tavsiyem internette www.tureng.com daki İngilizce çevirmenleri tarafından hazırlanmış sözlüğü kullanmanız. İngiliz, Amerkan ve Avustralya telaffuzlarını sesli olarak vermenin yanında , gerçekten bir kelimenin temel anlamı ile birlikte terim anlamını da yani hukukta kullanılmışsa hukuk anlamı, ekonomide kullanılıyorsa ekonomi ile ilgili anlamı, yani hangi konuda farklı bir anlamı varsa o anlamlarını veriyor. Ben çok faydalı buldum.