Mesajı Okuyun
Old 23-07-2013, 18:24   #3
dirilis

Alıntı:
Yazan censor86
Biraz geç bir cevap oldu. Ancak aynı husus şuan benim dosyam hakkında da söz konusu. İnfaz kurumuna haciz müzekkeresi gönderdim. İnfaz kurumundan "söz konusu dosya borçlusu hükümlü olduğundan müzekkerenin gereği yerine getirilememiştir" şeklinde cevap geldi. Siz dosyanızı infaz edebildiniz mi?

Şunu söyleyeyim öncelikle, hükümlülerin aldıkları para cüzi bir miktar olup, duygusal olarak yaklaştığımız vakit, haczine gönül el vermiyor. Bu tarz insani duygulardan kendimizi arındırdıktan sonra yasal olarak olaya yaklaştığımızda, ben maaş haczi ile bir fark olduğunu düşünmüyorum. Haciz müzekkeresini alan kurumun da, normal bir kurum gibi sorumlu olduğunu düşünüyorum.

Siz İİK 54 uyarınca mümessil atanmasına dair işlemleri halletti iseniz, gerisi kolay bence.

Haczi uygulamayan kuruma müzekkere yazarak, müzekkere gereğini yerine getirmeyen personelin açık kimlik ve adres bilgilerinin celbi ile o güne kadar borçlu maaşından kesilmesi gereken miktarın bu görevli maaşından kesilmek suretiyle dosyanıza gönderilmesini isteyip, ayrıca CBS'na suç duyurusunda bulunun. Bakın nasıl çözülüyor dosya.

Burada sinirleri bozan ve komik durum varsa, o da cezaevi yönetiminin tavrıdır.

Kendi kendilerine "ben mahkumumu korurum, mahkumlar benim himayem altındadırlar" edası içindeler..
Sırf bu tavırları yüzünden bile maaşlarından kesinti yapılabilir bence...