Konu: nafaka
Mesajı Okuyun
Old 30-12-2012, 22:47   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
eşim boşanma davasını açtı red kararı verildi ben boşanmada acele etmiyeceğim üç yıl sonrı onun tekrar dava açmasını bekleyeceğim bu üç yıl sonraki açılacak olan dava için avukatıma tekrar avukatlık ücreti ödeyecek miyim

Reddeilen boşanma davasında avukatınız aldığı vekalet ücreti karşılığında olarak görevini yapmış ve tamamlamıştır.

Yeniden dava açıldığında ( üç yıl sonra açılacak muhtemel boşanma davası için peşin ödeme yapmamış iseniz),yeniden vekalet ücreti ödemeniz gerekecektir.

Vekalet ücreti her bir iş için ayrı ayrı ödenir.

Alıntı:
çocuğum ve benim için bağlanan tedbir nafakası için artırma davası açmak istiyorum çoçuk ve kendim için ayrı ayrı mı dava açmalıyım

Boşanma davası içinde tedbir nafakasına karar verilmiş ise red kararının kesinleşmesi sonrasında nafaka da ortadan kalkacaktır.Yeniden tedbir nafakası için dava açılması gerekir.

Boşanma davasından bağımsız tedbir nafakası kararı verilmiş ise bu kez arttırılması için de yeniden dava açılması gerkir.

Bu davada hem kendiniz hem de yanınızada bulunan çocuğunuz için tek dosya ile talepte bulunabilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.