Mesajı Okuyun
Old 05-05-2009, 09:28   #53
Av.Mehmet Saim Dikici

Olumlu

Alıntı:
Yazan Av.muhittinköylüoğlu
Sayın site üyeleri,
fazlaca iddialı beyanlarda bulunmak istemiyorum ama bir iki hususa da dikkate çekmek isterim.

avukatın giyim kuşamı meselesine gelince.ben şahıs olarak adliyeyey giderken ya da resmi dairelere klasik bir avukat gibi giyinir ve traş olurum.ama çevremdeki bir çok arkadaş burada belirtildiği üzere kot ile sakallı traşsız olarak duruşmalara da girerler.doğrusu bunun içinde onların kimliklerinin istenmesini kabul edemem.meslek kuralları da allahın kelamı değildir.kaldı ki allahın kelamını bile tartışılıyor.değişimde kurallara uyulması ile değil bu kurallara karşı çıkış ya da ihmal ile olur.

son olarak anglo sakson hukuknda var olan bir müesseseyi de hatırlatmak isterim.belirli kural ve uygulamaya ve hatta yasal düzenlemelere direnilmesi de haktır ve üstelik anayasal haktır.

tabi kılık kıyafet meselesi ne derece anayasal haktır bu başka bir konu.

mesleki tecrübemle de genç arkadaşlarıma duyarlı olsalarda keskin olmamalarını öneririm.zira mücadelenizde yalnız kalma ihtimali ile karşılaştığınız gibi meslek örgütünden de beklemediğiniz tepkiler görebilirsiniz.o nedenle sukunet ve suhuletle tavır almanız bence menfaatiniz gereğidir.

Sevgili duyurucunun yürüyün dediğine aldanmayın.kendisi işsiz kalmış bir avukat olarak müvekkkil avına çıkmış olabilir.

herkese selamlar

Sayın Köylüoğlu size de selamlar,

Sayın Adli Tip'in haklı sorusunu okuyunca, o sorunun kaynağı olan mesajlarınızı da okumak zorunda kaldım.

Muhittin Köylüoğlu isminin İstanbul Barosu Başkan adayları arasında yer aldığını hatırlamam zor olmadı. Seçimi kazanmış olsaydınız İstanbul Barosunun Başkanı olacaktınız.

Bir avukat meslektaşımızın "müvekkil avına çıkan işsiz bir avukat" olarak nitelendirilmesini hele hele bu nitelendirmeyi yapan kişinin Baro Başkanlığına da aday olduğunu görünce, çok çok yadırgadığımı ben de vurgulamak isterim.

O mesajınız, forumu dışarıdan okuyacak herhangi bir vatandaşın gözünde yanlış çağrışımlara neden olabilecek niteliktedir. Düzeltmeniz mesleğimiz adına atılmış bir adım olur diye düşünüyorum.