Mesajı Okuyun
Old 09-09-2007, 19:43   #1
Konuk

Varsayılan annem babamdan şiddet görüyor,aldatılıyor ve boşanmaya zorlanıyor.

Öncelikle ben en büyük oğluyum,konunun özeti şu ;
Babamın internette tanıştıgı bir bayanla yazışması duygusal ilişkiye girmesi (sitenin serverinde yazışma örnekleri vardır) annemin bundan rahatsız olup ikaz etmesi,babamın bu ikazı dikkate almayıp tekrarında anneme şiddet uygulaması ölümle tehdit etmesi evden kovması dava ac boşan şeklinde gidiyor.
Ben annemi alıp görev yaptıgım yerdeki evime getirdim 3 kardeşiz hepimiz 20 li yaşları geçtik.babamın başka bir bayan için anneme çok agır şiddet uygulaması etik olarakta affedilir bir suç degil annemde affetmedi (ölümle tehdit ve şiddet konusunda şahit çok)boşanmak istedi babamda sahip oldugumuz 2 ev ve 1 iş yerinin yarısını ve benim üzerime olan arbadanda payını istiyor evlerin hepsi annemin üzerine ancak 1 ev ile 1 iş yeri 2000 yılından önce alınmış 1 ev ise 2002 den sonra.babam emekli maaşı alıyor annemin bir geliri olmadıgı gibi sigorta için prim yatırıyor.ben memurum erkek kardeşim işçi olarak kız kardeşimse bekar ve işsiz.
yasa geregi tanınan sürede herhangi bir mal rejimi seçilmemiş.
şimdi sorum şu:
1.boşanma davasında babam 2000 yılından önce edinilen 2 taşınmaza ortak olabilir mi?
2.babam memur oldugu zamanlardada kumar oynar çok içer sürekli huzursuzluk çıkarır annem bizim için hep katlanırdı,halada devam ediyor içki ve kumara.(bu konudada şahit çok) mahkeme bunuda göz önüne alırmı?
3.annem ev hanımı olmasına karşın yaşadıgımız bölge nedeniyle evini pansiyona verir bu taşınmazların ediniminde katkısı olmuştur ama nasıl kanıtlanır şahit yeterlimidir.ayrıca mal ediniminde bende maaşımdan katkıda bulundum buda dikkate alınırmı?
4.mahkeme sonrası babam kanundan önce edinilmiş 2 adet taşınmazın da paylaşılması talebinde bulunabilirmi?
5.malların yarısını vermezsen öldürürüm şeklindeki konuşmaları üzerine bıcakla yürümesi annemi çok korkuttugundan herşeyi vereyimde kurtulayım tarzında yaklaşmasına neden olmakta,ama ben en azından benden küçük 2 kardeşime bu annemin üstüne olan 2 taşınmazın kalması için ne yapabilirim (satıp ya kumar oynar yada tanıştıgı bayanla yer düşüncesi yüzünden bunu yapmak istiyorum)
6.evlenmemiş kız kardeşim ve annem gelirleri olmadıgı için babamın maaşından nafaka alabilirmi ?
7. can güvenligi korkusu yüzünden annem başka bir ilden boşanma davası acabilirmi? 6 ay ikamet etmesi gereklimi?
8.babamın maaşı var ama benden nafaka talep edebilirmi?
9.Annem 3 senedir tedavi görüyor GATA da beynindeki 2 tümör yüzünden tedavi giderlerini de mahkeme düşünüp ona göre karar verirmi.
10.Bir arkadaşım bana 2000 den önce edinilen evi başkasına satın oda başkarına versin özetle birkaç el degiştirsin en son erkek kardeşin ve kız kardeşin üstüne alsın başanmadan önce dedi bu ne kadar mantıklı.

İlginize şimdiden teşekkürederim.