Mesajı Okuyun
Old 21-04-2007, 00:27   #6
Jeanne D'arc

Sayın Nesrin D,

Sitede bu güne kadar okuduğum en güzel sorulardan biriydi sorunuz. Sorduğunuz konudaki hazırlığınız, olayı sunumunuz, soru sorma tarzınız, katılımcılardan katkı istediğiniz noktaları belirtmeniz ve yönlendirmeniz takdire şayan! Böylesi sorulan bir soru yarı yarıya çözümü yakalamış durumdadır zaten. Dahası katılımcıların foruma katkısı da hem daha verimli ve hem de size daha faydalı olacaktır. Tarzını devam ettirmeniz ve kendim dahil diğer üyelerin de benzer uslüpta sorması temennisiyle öncelikle sırf soru uslubunuz nedeniyle tebrik ve teşekkür ederim.

Şimdi bu kadar teşekkürden sonra sizi eleştireceğim beni mazur görürseniz. Olayı ortaya koyma/soru sorma üslubunuzun mesleki hayatınız boyunca size çok şey katacağı ne kadar doğru ise;

Alıntı:
Buradaki amaç artık adamı evden çıkartmaktan çıktı. Artık amaç böylesine saçma bir karar veren hakimin verdiği kararı tekrardan karşısına çıkarmak ve karşısındaki insanların haklarını bilmeyen cahil insanlar olmadığını göstermek.....

bu yaklaşımın kaybettireceği de aşikar.

Hakim önüne gelen olayda hukuki bir yorum yapmış ve Sayın Av.Nazlı Yolaç'ın beyanından anlaşıldığı üzere, yeni olan ve uygulaması dolayısıyla "genel kabul gören yargısal yorumu" bulunmayan bir kanun maddesiyle ilgili olarak, kendi yorumunu yapmış. Bu cümlenizle beyan ettiğiniz amaç, hakimin kasdi bir durumu yoksa, bir hukukçunun amacı olmamalı kanaatimce. Olayın böylesi kişiselleştirilmesi doğru değil. Hakimin yaptığının yargısal faaliyet olduğunu ve ne sizi ne de insanları hasım/taraf olarak görmediğini veya yorumunu, haklarını bilmeyen cahil insanlar olgusuna dayandırmadığını düşünüyorum ben. Ne derece dikkate alırsınız bilemem ama belirtmeden geçemedim.

Saygılarımla.