Mesajı Okuyun
Old 14-03-2007, 16:52   #72
nesli_han

Alıntı:
Yazan kamaci
MERHABA BEN HUKUK ÖĞRENCİSİYİM VE BU İLK SENEM YANİ HUKUKTA YENİYİM BEN ANKARADA VAKIF UNİVERSİTESİ OLAN ÇANKAYA UNİVERSİTESİNDE ÖĞRETİM GÖRMEKTEYİM. İLERDE AVUKAT OLDUĞUMDA VE İŞE BAŞLADIĞIMDA BİR VAKIF UNİVERSİTESİNDEN MEZUN OLMAMIN BANA EKSİLERİ OLDURMU? YATAY GEÇİŞLE (kırıkkale universiTesini düşünüyorum) BİR DEVLET UNİVERSİTESİNE GEÇMELİMİYİM? BENİM İÇİN ÇOK DEĞERLİ FİKİRLERİNİZ İÇİN ŞİMDİDEN TEŞEKKUR EDERİM.
biraz geç bir cvp oldu sanırım.sizin gibi düşünen birçok arkadaşımız var. eğer vakıf üniversitesini sınav sonucunda tercih edip kazandıysanız bir hukukçu olarak hak ederek kazandığınız üniversitede okumalısınız. yatay geçiş hakkı elbetteki öğrencilere sunulmuş bir hak bunu kullanmak en doğal hakkınız.toplumda vakıf üniversiteleri mezunlarına farklı bir bakış açısı var bunu kimse inkar edemez ama önemli olan sizin kendinizi nasıl yetiştirdiğiniz beceriniz yeteneğiniz. ayrıca kırıkkale üniversitesine geçiş yapmayı düşünmüşsünüz. kendi üniversitem olduğu için sizi aydınlatayım fakültemiz vakıf üniversitesinden yatay geçişle öğrenci gelmesine sıcak bakmadığı için yatay geçiş başvurularını kabul etmiyor.(geçen sene durum böyleydi) siz üniversitenizi başarıyla bitirin sonrası diplomanıza değil size kalmış birşey.