Mesajı Okuyun
Old 08-05-2019, 11:33   #1
Konuk

Acil Cocuk Alikonmasi ve Kacirilmasi

Merhabalar. Benim kücük cocugum bosanma sürecinde ve sonrasindada (mecbur) baba yanina kaliyordu. Bende yurt disinda yasiyordum. Sonra birlikte vize islemlerine basvurduk .cocugumu yanima almaya calistim. Vize ciktikdan sonra. Fikrini degistirdi eski esim. Ben Türkiyeye cocugumu almaya gittigimde cocugumun Pasaportunu vermedi ve cocugumu göstermedi bile. cocugumu alip kacti baska bir sehire. Bende savciliga sikayet ettim. Simdi Cocuk kacirmaktan dava acildi. Eski esim de Cocuk benimle kaliyor ben tatile gittim. Biz kendisine teslim ettik kendi almadi diye yalan ifade verdi. Yeni acildi daha dava. Hakim cevreden arastrilmasini istemis cocugun onda kalip kalmadigini. Tam olarak bu nedemek oluyor. cocuk onun yanina kaldi diye kacirmamis sayila bilir mi ? Sonucta velayeti bende. Ve herseferinde cocuguma ulasamayim diye elinden gelen herseyi yapti. Savci suc var diye kanaat olusturmus iddianame hazirlamis ama ben nasil ispatliycam. eski mesajlari var gel icra ile al diyor. Ve 3 kere gittim. 2 kere cocugumsuz geri dönmek zorunda kaldim. En sonda 3. kez gittim ve icra yolu ile polisle almak zorunda kaldik cocugumu. 10 gün hep karakoldaydim. Ve Kendisine ulasamadilar. Annesi ve babasi cocugu aldi gitti bilmiyoruz demisler.bir polis akrabasida ozamanlar hemen o sehire gelip gittiklerini söyledi. Ve Ayrica bir Polis akrabasi bana ulasip kacirdi biz geri getiricegiz dediler. Sonrada ona destek cikti ve yardim etti ifadesinde. Nasil bir yol izlemeliyim bana yardimci olabilirmisiniz. Cocugumun velayeti tekrar almaya calisiyor. Ve bu ilk kacirmasi degil. Madde kullanan beni tehtitt eden döven bi insan cocuguna neler yapmaz. Zaten cocugunla ilgilenmiyor ailesine birakiyor. Bu Davayi kazanmam icin napmaliyim.Nasil ispatlaya bilrim bana bu konuda yardimci olursaniz cok sevinirim.