Mesajı Okuyun
Old 30-08-2010, 13:24   #1
deeplawyer34

Varsayılan Hukuki bilgiyi bu kadar ucuza mı satacağız?

Arkadaşlar belki, ilk etapta bu yazım olumsuz karşılanabilir ancak ;
son günlerde müvekkillerden duyduğunuz üzere yok internette böyle yazıyo yok söyle yazıyo bu böyle oluyomuş gibi son derece amatörce ve gereksiz bilgilerle karşımıza geliyorlar.Ricam internet aleminde hukukçu olmayan üyelere okul zamanı saatlerce sabahlara kadar öğrendiğimiz bilgileri bir çırpıda buralarda vermeyelim.Bu mesajı okuyanlar benim biraz bencil olduğumu zannedeceklerdir ancak sınav zamanı sabaha kadar o kitapları çalışmak zorunda olduğu günleri akıllarına getirdikçe durumun anlayacakalr.Şimdi bir hastalık ismi yazın bakalım çıkan sonuçlar alternatif tıpla ilgili veya sonuca direk etkili olmayan yollar filan hiç düşündünüzmü doktorlar niçin bu kadar bu konularda internet alemnde bizim gibi bonkör değiller ??? Doğrusu hangisi onların yaptığı tabikide tamam bir tartışma ortamı olucak tabikide ama bu sadece hukukçu üyelere özel olucak doktorların yaptığı gibi bu arada forumdaki hukukçu üyelere özel bölüm anlamında söylemi,yorum ama bakıyorum ki adam soru soruyor pat arkasından 1000 tane cevap bizden hatta vatandaşın sorduğu soru yüzünden birbiriyle kapışan hukukçularımız bile oluyo.
Arkadaşlar bilgiyi bu kadar kolay vermeyelim internet aleminde herşey,n bir bedeli vardır.Ben o bilgiyi almak için kitap alıp paramı harcadımmı evet zamanımı harcadımmı evet.İnsanlar artık internetten dilekçe örnekleride dahil olmak üzere dava açabilecek kadar ve yürütecek konuma geliyorlar buda olmayacak yerlerde dava açılması ve iş gücü kaybı gibi nedenlerle y,ne bizleri adliyede etkiliyo toplama baktığınızda o kadar gereksiz davalar açılıyor ki ve ya icra işlemleri vs.

MESLEĞİMİZİ ÖLDÜRÜYORUZ BUNUN FARKINDA OLALIM.
Bu arada istenilen eleştiriye açığım.Ancak eleştriyi yazmadan önce doktorlara özel bi foruma gidin ve bir soru sorun bakalım ne cavap alacaksanız bizim işimiz onlardan dahamı az ciddi ??? Arkadaşlar bu arada sakın zaten hukukçu olmayan üyelere açık olmayan bölümler mevcut demeyin çünkü profile vs ye hukuk fakültesi mezunu yazmak hiç de zor değil kandırmayalım kendimizi