Mesajı Okuyun
Old 17-01-2013, 22:24   #1
Çaresiz anne

Varsayılan hastaneden izinsiz çıkmak ve çocuk istismarı

12 yaşındaki çocuğum 10 gün devlet hastanesinde yoğun karın ağrısı ve karında şişlik şikayeti nedeni ile yattı. Yanında refakatçi olarak yattım. 10 gün boyunca servisteki diğer hastalara ve bize doktor ve hemşireler olarak insanca davranmadıkları hep hor gördükleri ve sürekli azarladıkları için görevliler ile sıkıntı yşadım.Bana göre hakkımı aradım, onlara göre problemli hasta yakını oldum durdum.10. gün artık geldiğimizden daha kötü hale geldiğimizi görerek taburcu olamak istedik ve epikriz raporu alarak tartışmalı bir şekilde hastaneden ayrıldık. Aradan iki ay geçti. Karakoldan polisler gelerek hakkımızda "izinsiz hastaneden çıkmak ve çocuk istismarı " şikayeti olduğunu ve Cumhuriyet Savcılığından çocuk büroya gelerek ifade vermemiz istendiği bildirildi. Sorum şu: Yazılı ifade vereceğimdem araştırma yapıyorum. Elimde her türlü tetkik belgesi ve doktor raporları var.Rızam ile hastaneden ayrıldığıma dair evrak hastanededir.Bana epkriz raporu verdiği halde hastane izinsiz çıktılar diye şikayet edebilir mi ? Bu konuda çocuk istismarı nasıl yapılabilir.Ve en önemlisi çocuğumun psikolojisi daha yeni yeni düzelmeye başlamışken karakola götürüp polislere ifade verdirmek istemiyorum. Psikolog isteyebilir miyim. Avukat istemeli miyim ? İsteyeceksem bunu ne zaman yapacağım. Cumhuriyet savcısına ifade verdikten sonra ben de şikayet dilekçesi vererek isim vererek doktorlar,hemşireler hakkında şikayetçi olabilir miyim.Yoksa ifade verdikten sonra hakkımı kayıp mı etmiş olurum. Sağlık bakanlığı, savcı ve diğer ilgili yerlere aynı anda şikayet edebilirmiyim. Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim