Mesajı Okuyun
Old 07-10-2010, 15:48   #1
Konuk

Varsayılan Rusyadan geldim ve Türk vatandaşı olmak istiyorum

öncelikle insanlara burdan yardımcı olduğunuz için teşekkür ediyorum. ben tatiana, 18 yıl önce türkiyeye tatil için geldim ve bir türk ile tanıştım. türkçeyi bilmediğim için sorunlar yaşadım ve sonra bana pasaportumda bir sorun olduğunu söyleyerek beni bu sorunu düzeltmek üzere otobüse bindirdi ama sonra anladımki beni kayseriye kaçırıyormuş. beni bir süre oyaladıktan sonra anladımki pasaportumu ve kimliğimi yakıp yok etmiş. benimle evlenmek istediğini söyledi ve bende çaresiz bir şekilde kabul etmek zorunda kaldım. daha sonra kimliğimi almak için rus konsolosluğuna başvuruda yapmama rağmen benden sürekli yüksek miktarda para istediler ve pasaportum kimliğim belgem olmadığı için benimle ilgilenmediler. kaç yıldır bir çözüm arıyorum artık türk vatandaşı olmak istiyorum 3 çocuğum var. nereye başvurmam gerekiyor? ne yapmam gerekiyor? rusyada annemle babam ayrı yaşıyor. babam alkolik ve ilgisiz biri olduğu için onunla yollarımız çoktan ayrılmıştı. annemde bana küstüğü için annemlede konuşmuyoruz. rusyada hiçbir bağlantım yok. bana yardım etmenizi rica ediyorum çünkü artık başıma birşey gelmesinden korkuyorum. kimliğim olmadığı için iş bulamıyorum. elimde hiçbir belge yok ama çocuklarıma türk devleti benim soyismimi verdi. belki burdan benim kimlik bilgilerime ulaşılabilir ve türk vatandaşı olmamı sağlayabilirler. umarım sorunumu anlatabilmişimdir. yardımcı olursanız sevinirim.