Mesajı Okuyun
Old 24-03-2011, 18:25   #13
iyakupoglu

Öncelikle cevaplar için teşekkürlerimi sunuyorum. Yasal olan yöntemin tahliye davası açıp mahkeme kararına istinaden tahliyeyi gerçekleştirmek olduğunu biliyorum ancak olaydan anladığınız üzere çekip giden kiracının hiç bir şey umurunda değil. Bizim de aynı şekilde kira alacağı umurumuzda değil. Tek derdimiz bir an önce zilyetliği kazasız belasız ele geçirip mecuru yeniden kiraya vermek. Borçluya sadece anahtarı getir, gerisini boşverdik bile dedik ancak bir türlü gelemediği gibi artık telefonla da ulaşılamıyor. Bir çok yeri dolandırıp kaçmış. Kafamıza göre kilidi değiştirip başkasına kiraya versek de bir gün bir yerden çıkıp da herhangi bir iddiada bulunacağını sanmıyorum ancak olur da bu gerçekleşirse müvekkilin sorumlu tutulmasını da istemiyorum. Mahkemeye hiç bulaşmadan mecurun içinde eşya bırakılmaksızın boş bir halde terk edilmiş olduğunu tespit ettirsem? Ya da mahkemeden bu yönde bir tespit istesem? Dava açmak en doğrusu olsa da zaten aylardır kirasını alamayan müvekkil bir o kadar da sulh hukukun keyfini bekleyeceğinden iyice mağdur olacak