Mesajı Okuyun
Old 24-03-2011, 17:45   #9
Admin

Alıntı:
Yazan iyakupoglu
Benim olayımda da, müvekkil içinde kiracı bulunan mecuru satın alıp yasal süresi içerisinde kiraların kendisine ödenmesi gerektiğine ilişkin ihtarını çekiyor. Ancak kiracı kuruş kira bedeli ödemediği gibi mecuru da boşaltıp gidiyor. Anahtar teslimi için bir kaç defa çağırdık, gelmedi. Şimdi mecuru yeniden kiraya vereceğiz ancak yukarıdaki açıklamalarınıza göre bizim de mi tahliye davası açmamız gerekiyor?
Sizin kira alacağınız var ama onun peşinde değilsiniz, mecurun zilyetliğini teslim alsanız mutlu olacaksınız.

Kiracının geçmiş kira borcu var ama sizin beyanınıza göre zaten mecuru boşaltmış, dolayısıyla kullanımına yönelik bir talebi olma ihtimali düşük, öte yandan eski borcunu ödememek onu fazlasıyla mutlu eder.

Bu durumda kiracıya gel bir ibraname yapalım, sen anahtarı teslim et, biz geçmiş borçları almayacağımızı taahhüt edelim derseniz aklı başında birinin bunu kabul etmemesi için hiçbir sebep göremiyorum. Ola ki kiranın aklı başında değilse, o zaman geçmiş dönem borçları ve halen işlemekte olan kiraları icraya koyarsanız, kısa zamanda aklı başına gelir ve anahtarı teslim etmek için o sizin peşinizde koşar diye düşünüyorum.