Mesajı Okuyun
Old 30-03-2013, 15:15   #19
Av. Özge Çavuş

Alıntı:
Yazan hızır hafiye
Şimdi sayın [/font][/color]Av.Özge Çavuş un yazdığı;

‘’Ben hiçbir ortamda yanımda polis varken kendimi güvendehissetmiyorum’’

Cümlesini analiz edersek; üzerindedurulması gereken ‘’hiçbir ortam’’ kelimesi; bu kelimenin içine 1 cm2 lik biralan dahi sokamazsınız. ve artık bu kelimenin ardından sıralayacaklarınız olaydeğil olgudur. çünkü olgu olayın içine girmez. Olay olgunun içine girer. Cümleyidüz mantıkla irdelersek.275000 kişiden kim bu cümlenin sahibi kişinin yanınagelirse şahıs kendini güvensiz hissedecek. İki şık var. Ya 275000 kişi (bir tekkişi dahi dışarıda kalmadan) güven duygusunu zedeleyen tavır içinde olacak. Yadacümle sahibi suç mekanizması içinde yer alıp polisin olduğu yerde kendinigüvensiz hissedecek. Şimdi akla yatkın olanı hangisi? karar vermek benim vazifemdeğil.

Sayın gemici saygılar..

Sayın Hızır hafiye,

Yukarıdaki mesajımda sizin rahatsız olduğunuz bu genellemelerin nedeninin toplumsal algı olduğunu ve öncelikle bunun düzeltilmesi gerektiğini anlatmaya çalıştım. Ancak siz tüm tartışmayı olgu-olay farkına indirgemeye çalışıyorsunuz. Olgu-olay farkınının sizin anlattığınız kadarki kısmını herkes bilir sayın hızır hafiye, bunlar tartışmanın asli unsuru değil.