Konu: acil durum
Mesajı Okuyun
Old 06-01-2012, 11:13   #1
Konuk

İnceleme acil durum

iyi günler.
aralık 2011 tarihinde öğretmen olan eşimi şiddetli başağrısı ve kusma şikayetiyle bulunduğum şehrin acil servisine götürdüm. yapılan tetkik ve muayeneden sonra eşimin Beyin Kanaması geçirdiği bana söylendi ve 112 sistemi üzerinden bu duruma müdahale edebilecek hastane aranmaya başlandı. yaklaşık 2 saat sonra 112 hala uygun (yoğun bakımı boş olan) bir hastane bulamadı bunun üzerine muayeneyi yapan beyin cerrahı eşimin durumunun kritik olduğu eğer maddi olarak gücüm varsa özel bir hastaneye sevk edebileceğini tarafıma söyledi. takdir edersinizki o anki korku içinde yeterki eşimi kurtarın dedim. ardından eşimi özel bir hastaneye ama SGK ile anlaşması olmayan özel bir hasteneye sevk edildi. tabii olarak ben SGK ile anlaşması olmadığını sevk edildiğimiz sehirdeki hastane yetkililerinden öğrendim. eşimi bu hastaneye 112 ambulansı ile götürdüm. çaresiz şartlarını kabul ettim.
benim sormak istediklerim bundan sonrasıyla ilgili;
1. hastane fatura olarak bana 25.000 tl borç çıkardı.ben bu ödemenin herhangibir miktarını SGK dan talep edebilirmiyim?
2. bu özel hastane benden faturada belirtilmiş olan ''RANDEVUSUZ MUAYENE HİZMETLERİ'' adı altında 2.300TL+KDV ayrıca ücret tahsis ettiler. Böyle bir hizmet ve bu kadar yüksek bir ücret talep edilebilir mi? şimdiden teşekkür ederim.