Mesajı Okuyun
Old 09-07-2007, 10:49   #189
Av.Duygu Keleş

Bu güne kadar hep komik ve eğlenceli olaylar anlatıyordum.Ancak Cuma günü başıma ilk defa karşılaştığım bir olay geldi.Hacizden dönmüş ofiste oturuyordum.Yöneticilerden biri beni yanına çağırdı.Avukat hanım E.bey geldi.(Borçlulardan biri)Çok sıkıştırdığınızı söyledi.Atıp tuttu gitti.dedi.Borçluları taksitleri ve taahhüt ettikleri günler gelmeden bir gün önce mutlaka ararım.Ancak bu borçlu aramadığım halde kefilini aradığımı iddia ederek kurumda olay çıkarmış.Neyse ben o sinirle adamı aradım ve kuruma gelmesini,benim aramadığımı söyledim.O esnada bana ağıza aşlınmayacak bir küfür savuruverdi.bende terbiyesiz diye telefonu yüzüne kapattım.O esnada cep telefonum çaldı.Bilmediğim bir numara yine aynı adam hızını alamamış ki hakaretlerine devam etti.Ben yine telefonu kapattım.Duyduğum hakaretler o kadar ağırıma gitti ki yukarıda odaya çıkıp ağlamaya başladım.Gün içinde o kadar yorul hacizler falan derken bir de bu olay sinirlerim boşaldı.O sırada yönetici yukarıya çıktı adamın geldiğini söyledi.Ben de kendim,i toparlayıp aşağı indim.Adam yönetimin yanında evlatları üzerine yemin ediyor küfür etmedim diye.Sinirim bin kat daha arttı.Ayıp dedim bari çocuklarını karıştırma.Fakat üzerime falan yürümeye başlkadıu.En üzüldüğüm nokta ise yöneticilerin biz seni biliyoruz E.abi sen küfür etmezsin deyip adamın sırtını sıvazlamaları ve beni orada ezik ve yalancı durumda bırakmaları oldu.Gördüm ki işinde ne kadar başarılı olmak için gayret edersen et ya da kendini hırpala,elini taşın altına koy.Arkanda hiç kimse olmadığını hissettiğinde meslekten soğumaya başlıyorsun.

Zor bir meslek icra ediyoruz ve maalesef zaman zaman böyle şeylerle karşılaşabiliyoruz.Umarım bu son olur....