Mesajı Okuyun
Old 24-04-2010, 18:48   #4
Doç. Dr. Özge Yücel

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Sayın hocam sizi tanıyorum evet.Fakat siz benim dediklerimi yanlış anladınız.Hocaların hiçbir menfaati olmadıklarını ben de biliyorum.benim düşüncemin kökeni şudur : Siz de çok iyi bilmektesiniz ki atılım üniversitesi öğrencileri genel olarak üniversiteden memnun değiller.Bunun nedeninin büyük kısmını fiziki şartlar oluşturuyor.Hukuk kısmını ilgilendiren ise, kendimden örnek vermek istiyorum, devlet üniversitelerinde okuyan arkdaşlarım bir ders konusunda bana sorular soruyorlar ben cevaplıyorum, bu ders ile ilgili 3 kitaptan çalışıyorum notlar hariç olarak,ama gelin görün ki atılım üniversitesi sınavından iyi yaptığımı düşündüğüm halde geçemiyorum.Bu da doğal olarak beni sorunu bulmaya yönlendiriyor.Ya o kitaplar yanlış yazıyor,ben onları ezberleyip çalışıyorum, burdaki verilmiş pratiklere bakıyorum ya da gerçekten üniversitemizde para politikası uygulanıyor.Bunun nedenini yine hocalarımıza bağlamıyorum.düşünceme göre kalması gereken bir kontenjan var ve birilerimiz bu kontenjana kalabiliyoruz..

Hocalarımıza bağlamıyorsanız öğrencilerin kalmasının hocalara dayatıldığını iddia ediyorsunuz ki bu tamamen gerçek dışı... Kalması gereken bir kontenjan var gibi sözlerinizi ise anlamak mümkün değil, ilk defa sizden duyuyorum. Bana ister inanın ister inanmayın böyle bir şey yok. Lütfen bunlara değil daha çok kendinizi geliştirme yollarına kafa yorun, gerçekten gerçek dışı şeyler ileri sürüyorsunuz. Her hocanın aynı sormasını bekleyemezsiniz, ben Ankara Hukuk Fakültesi'nden mezunum, dört yılda birçok hocadan ders aldım, her birinin tarzı ve zorluk derecesi farklıydı. Ben de zaman zaman düşkırıklığına uğradım, çok düşük notlar aldım, ama her düşük not aldığımda hocayı ve sistemi sorgulamak yerine kendimi sorguladım çok başarılı bir öğrenci olmama rağmen, azmedip daha çok çalışarak notlarımı yükselttim ve fakülteden beşinci olarak mezun oldum. Bunu anlatmamın nedeni düşünce biçimimizin farklı olduğunu göstermek... Gerisi size kalmış ama dayanaklarınız olmadan suçlayıcı ifadelerden kaçınmanızı öneririm.