Mesajı Okuyun
Old 30-08-2008, 13:31   #49
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Vaktiyle İzmir'de avukatlık yapmış, İstanbul'un bilumum adliyeleriyle tanışmış ve özellikle de henüz "Antalya" tatilinden dönmüş ve gece-gündüz neme ve yüksek sıcağa boğulmuş güzide ilimizde de avukatların çalışmakta olduğunu anımsayan bir "tatil kasabalı" avukat olarak, Ayvalık'ta bu mesleği sürdürdüğüm için ilk kez şanslı olduğumu düşünmeye başladım. Galiba yine en çok burada avukatlık yapmak istiyorum

Ancak anketteki 2.seçenekte sanıldığı gibi, günün yarısı işte, yarısı sahilde geçmiyor, bunun da bilinmesi gerek. Bildiğiniz ofis ortamı ve mesaisinde bir değişiklik yaşanmıyor. Hatta siz iş giysilerinizle bir yerden bir yere koştururken, çevrenizde vakti bol keyfi yerinde şortlu yerli-yabancı turistlere bakıp bazen moraliniz bile bozulabiliyor. Yararlı farklılık da şu ki, aynı iş saatleri içinde daha çok iş üretmeniz ve pek çok meseleyi bir günün içinde çözmeniz mümkün olabiliyor. Sözgelimi öğleye dek adliyedeyseniz, öğleden sonra hacizlere çıkmanız, ofisinize dönüp görüşme yapmanız ve hatta çalışıp dilekçelerinizi yazmanız için bile vakit kalabiliyor. İzmir sonrası bu kolaylığa o denli şaşırmış ve ilçede yaygın ataleti önce yadırgayıp, bilahare benimseyip ve nihayetinde de yeniden üzerimden atmayı başarmıştım

Nerede çalıştığınızdan çok nasıl çalıştığınız ve mesleğinizi sevip-sevmediğiniz önemli aslında daha çok. Üstelik THS her yere ulaşıyor

Saygılarımla...