Mesajı Okuyun
Old 25-10-2007, 21:52   #1
av.mgul

Varsayılan cep telefonu "nimet" mi yoksa "eziyet" mi???

Yıllar önce hayatımıza giren cep telefonu zaman içinde hepimizin vazgeçilmez bir parçası oldu. Özellikle mesleğimiz gereği cep telefonsuz adım atamaz olduk. Ama sanki son yıllarda bizi kendine esir eden bu küçük alet nimetten çok bir eziyete dönüşmeye başladı gibi geliyor bana. Bu nedenle bu konuda siz değerli site üyelerinin düşüncelerini merak ediyorum.

Konuyu kendi açımdan değerlendirmem gerekirse; telefona sahip olduğum ilk yılları hatırlıyorum onu yanımdan hiç ayırmak istemezdim, sürekli birilerinin aramsını isterdim. Hatta o sıralar herkesde modamıydı bilmiyorum arkadaşlar arasında birbirimize manasızca çağrı yapar dururduk

Daha sonraları cep telefonu hayatımıza öyle bir girdi ki artık insanlara bir telefon yetmez oldu. "Diğer hat çalıyor kapatmak zorundayım.." benzeri cümleler kurmaya başladık. Önceleri sabırsızlıkla çalmasını beklediğim ve bu nedenle yanımdan ayırmadığım cep telefonumun şimdi yerli yersiz çalmasına sinir olmama rağmen bu defa mecburiyetten yanımdan ayıramıyorum...

Mesela çok değer verdiğim bir arkadaşımla yemek yiyip sohbet ederken kimini iş gereği kimini sevdiğim başka bir arkadaşımı kırmamak adına açmak zorunda kaldığım telefonlar beni sinir ediyor... Ve şuan da telefonum çaldığı ve cevap vermek zorunda olduğum için burada kesiyorum
Sizlerinde yorumlarını merak ediyorum acaba yalnız mıyım değilmiyim???