Mesajı Okuyun
Old 16-10-2007, 20:41   #129
Jeanne D'arc

Varsayılan Töre cinayeti bir aileyi yok etti.

Alıntı:

Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde, evli genç çift ile 11 aylık bebekleri silahla öldürüldü-YOZGAT- Yozgat'ın Şefaatli ilçesinde, evli genç çift ile 11 aylık bebekleri töre cinayetine kurban gitti.

EVLERİNDE VURULDULAR
Şefaatli ilçesinin Hacıbayram Karabulut Mahallesi'nde, Barış Akbaba (27), eşi Zehra Akbaba (22) ve 11 aylık bebekleri Aleyna Akbaba evde bulundukları sırada elinde silahla gelen bir kişi Barış Akbaba, eşi ve çocuğuna ateş açtı. Yaralanan Barış Akbaba, evden çıkarak kaçmaya çalışırken, silahlı kişi peşinden koştuğu Akbaba'ya evin önünde bir kaç el daha ateş ettikten sonra uzaklaştı. Akbaba çifti ve 11 aylık bebekleri olay yerinde hayatlarını kaybetti.

"NAMUS MESELESİ"
Olay yerine gelen polis görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda kimliğini belirlediği zanlı İ.K'yi (25), ilçeye bağlı Karalar köyündeki evinde yakalandı. Öldürülen Zehra Akbaba'nın ağabeyi olduğu öğrenilen zanlı İ.K'nın, ilk ifadesinde, Barış Akbaba'nın 3 yıl önce kardeşi Zehra Akbaba'yı kaçırdığını, bunun bir ''namus meselesi'' olması nedeniyle cinayeti işlediğini itiraf ettiği belirtildi.

ATEŞ SAÇTI
Kardeşi ile 11 aylık bebeğine ateş eden İ.K'nın, kaçmaya çalışan Barış Akbaba'nın peşine düşüp, evin önündeki tarlada başına iki el ateş ederek öldürdüğü; tekrar eve dönüp, kardeşinin başına da iki el ateş edip, öldüğünden emin olduktan sonra kaçtığı belirtildi.

TUTUKLANARAK CEZAEVİNE KONULDU
11 aylık bebek ile anne ve babasını tabancayla öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan zanlı, sorgusunun ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda ilçeye bağlı Karalar köyünde yakalanan İ.K'nın (25) sorgulaması tamamlandı. İ.K, sabah Şefaatli ilçesinde çıkarıldığı mahkemece, eniştesi, kardeşi ve 11 aylık yeğenini öldürdüğü iddiasıyla tutuklanarak, Yozgat E Tipi Ceza Evi'ne gönderildi.

''3 YIL ÖNCE KARDEŞİMİ KAÇIRDI''
Eniştesi, kız kardeşi ve 11 aylık yeğenini öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan İ. K'nın ifadesinde eniştesi Barış Akbaba'nın 3 yıl önce eşinden ayrılıp, kız kardeşini kaçırdığını söylediği bildirildi.

"KARDEŞİMİ TERK EDECEĞİNİ DUYDUM"
İ.K.'nin, ''11 ay önce yeğenim dünyaya geldiğini sonradan öğrendim. Barış Akbaba'nın, çocuk dünyaya geldikten sonra kardeşimden de ayrılmak istediğini söylediğini duydum. Gerçeği öğrenmek için evlerinin adresini bulup gittim. Barış Akbaba, 'Benim evimin içine ne karışıyorsun' deyince, silahımı çekip ateş ettim. Yeğenim kardeşimin kucağındaydı, ona da kurşun isabet etmiş, üzüldüm'' dediği öğrenildi.
http://www.gazeteport.com.tr/NEWS1/GP_090479

gazeteport.com.tr'den alıntıdır.