Mesajı Okuyun
Old 03-07-2009, 00:08   #47
Av.YBayrak

Alıntı:
Yazan Av.M.Telli
@Av.YBayrak: Sayın avukatım, iyi diyorsunuz, güzel diyorsunuz; Mernis'e girebilme imkanı olanlar adres araştırması istemesin, bizim de işlerimiz daha hızlı olsun diyorsunuz da, peki ben Tcsi olmayan borçlumu Mernis'ten nasıl sorgulatayım. Tutulan kaçak tutanağında adı soyadı, yarım yamalak bir adresi yazılmış. Hacze gitmişim, bina yıkılmış ya da taşınmış. Bankalar Tcsiz işlem yapmıyor, Tapu ve Emniyet de artık yapmıyor. Bana kalan bendeki adresiyle birlikte Tedaş ve Telekom a sormak... O da kalktı, borcu hiç tahsil edemiyorum, genel kurula rapor şeklinde sunuyorum ve devlete gider olarak yansıyor borç. Bu durumda elim kolum bağlı, tuttuğu tutanak başına pirim alan ve bu nedenle uçan kuşa tutanak tutan, tutanak sahibinin Tcsini değil cep telefonunu alan özel firma yetkilisine lanet okumaktan başka bir şey yapamıyorum maalesef Belki kamu kurumlarına adres araştırmasında ayrıcalık tanınabilir.
Her şey devletimiz için

Sevgili Meslektaşım Av.M.Telli;
Borçlunun TC kimlik no su yok ise icra müdürü de bulamıyor. O durumda elbette yine C.savcılığı/zabıta kanalıyla araştırma yapılmasını istemekteyiz. İcra Müdürü bunu reddedemez. Reddettiği takdirde belirttiğim idari ve adli şikayet yollarını kesinlikle işleteceğiz. Hatta bu olasılığa karşı, icra takibiniz çok ise, form halinde bir şikayet dilekçesi oluşturup, gerektiğinde tarafları ve dosya no sunu , tarihini değiştirip sık sık kullanmaktan kaçınmamak gerek. Çünkü biz, bütün yasal yolları işletmek zorundayız; aksi takdirde görevi ihmal etmiş oluruz. Bu da bize hem disiplin/adli ceza yaptırımı olarak, hem de tazminat ödeme külfeti ile karşı karşıya kalmak olarak döner.
Ayrıca, hakkında suç duyurusunda bulunulan kişinin TC kimlik no su, kimlik bilgileri ve adresleri savcılıklarca da tespit edildiğinden, hazırlık soruşturması kalemine giderek oradan da araştırma yapabilir, dosyalarına ve aradığınız bilgilere ulaşabilirsiniz.
Kolay gelsin.
Her şey devlet(in koruduğu çıkarlar/çıkar sahipleri) için ...