Mesajı Okuyun
Old 01-12-2010, 14:14   #1
madlock

Varsayılan kat malikleri olağanüstü toplantısı, kurulun yetkilerini devredebilip devredemeyeceği.

Merhaba arkadaşlar. Olağan toplantı dönemi her yılın Ocak ayı olan bir sitede meydana gelen önemli bir hususun görüşülmesi için geçen hafta olağanüstü kat malikleri toğplantısı düzenleniyor. Yoklama, divan başkanı ve katip seçimlerinden sonra 4 kat malikinin imzası ile olağan toplantıya çok kısa bir süre kalmış olduğu gerekçesi ile bu toplantıda mevcut yönetimin değiştirilerek yeni yönetim için seçim yapılması hususunun gündeme alınması talep ediliyor. Divan başkanı da bunu oylayarak toplantı gündemine alıyor. Toplantının ilerleyen aşamalarında aynı kişiler yeni bir önerge ile bir komisyon seçilmesini bu komisyonun mevcut denetçinin yanında site hesaplarını incelemesini kat malikleri kurulunun da bu komisyona yönetimi ibra yetkisi vermesini inceleme sonucunda ise gerekli görüldüğünde yasal yollara başvurulmasını talep ediyorlar. Divan başkanı da kat malikleri kurulunun ibra yetkisini devredebilmesinin araştırılması gereken bir husus olduğu gerekçesi ile bu konunun gündeme alınmasını sakıncalı bularak oya sunuyor. Oylama da ilk önergenin de gündemden çıkarılmasına ve olağan toplantının Ocak'da yapılmasına karar veriliyor. Ben, her iki önergenin de gündeme alınmamasını doğru buluyorum. Zira yönetim yasal görev süresini henüz tamamlamamış ve azli gerektiren bir sebep te doğmamış, ayrıca kat malikleri ibra gibi geniş bir yetkiyi devredemez kendi kullanmalıdır. Fikirlerinizi paylaşır mısınız. Bir husus ta her toplantıda alınan kararlar her kat maliki tarafından imzalanmıyor. Kurul divana kendi adına tıtanakları imzalama yetkisi veriyor. Bu durum sizce de yanlış değil mi? Saygılar...