Mesajı Okuyun
Old 26-08-2023, 15:01   #11
Konuk

Varsayılan danışmanlık tedbiri kararına itiraz

Habibe hanım sosyal hizmetlerden beni aradılar, çocuklarla birlikte söyledikleri yere gittim, bir evrak imzalattılar, ayda bir kere görüşme yapılacağını,bir kere eve geleceklerini çocukların okuluna gitmeyeceğini söyledi. benim oğlum bilsem sınavını kazandı sınıfda okulda birinci olan başarı bir çocuk dedim,oda tamam okuluna gitmem dedi. sonrasında bende kararı veren mahkemeye çocuklarımın okuldaki başarılarını,aldığı başarı belgelerini,bilsem sınavını kazandığı belgesi ile birlikte çocuklarımın neden babalarıyla görüşmek istemediklerini,çocuk teslim merkezinde çocuklarıma refakatçi olan kişilerin hem bana hem çocuklarıma yaptıkları baskıları,zorlamaları,beni suçladıklarını emniyette gibi sorguya çekildiğimizi,çocuklarımı ağlayarak teslim aldığımı anlatarak karara itiraz dilekçesi yazdım. Uyapa baktığımda itiraz dilekçem İstinaf dilekçesi olarak kaydedilmiş, İstinafa giden dilekçeler çok uzun sürede sonuçlanıyormuş. Şimdi danışmanlık tedbiri kararı bu istinafdan gelecek karara kadar bekleyecekmi, eğer beklenmiyecekse zaten bu süre zarfında bu danışmanlık tedbiri kararı uygulanmış ve bitmiş olur. Şimdi beni sosyal hizmetlerden arayan olursa karara itiraz ettiğimi söyleyerek uygulanmasını bekletebilirmiyim, yoksa bu karara uymak zorundamıyım. Çok Teşekkür ederim tüm yardımlarınız için.