Mesajı Okuyun
Old 27-09-2006, 17:09   #26
Yusuf ayık

Sayın Dar'c cevabınızı okuyunca geçekten çok üzüldüm. Forumda açılan konular hakkında soru soran kişinin bazı fikirleri ve bilgileri olması gayet doğaldır.
Forumdaki sayın katılımcıların az yukarıda da belirttiğim ve hukuki garabe olarak nitelediğim Tapu Tahsis Belgesi konusunda yeterli hukuk kaynağı da bulunmadığından bazı tereddütler oluşması gayet normal ve tartışılması da gereklidir.
Benim tapu tahsis belgesi hakkında naçizane fikir sahibi olmam neden içinde tapu tahsis belgesi geçen bir soru sormama mani olmaktadır anlayamadım.. Hem bu konunu bu forumda tartışılmasının ne zararını gördünüz onuda anlayamadım. Tapu Tahsis Belgesinin hukuki niteliği konusunda tüm meslektaşlarımızın fikir jimnastiği yapması ve daha çok fikir sahibi olmalarına biraz olsun katkıda bulunmam sizin tarafınızdan neden bu kadar sert tepkiye yol açtı onuda anlayamadım.
Herhangi bir yönlendirmem olmadığı hususu ise doğru değildir. Ayrıca sorunun bakış açısını ve hukuki tavsifini ben ortaya koyacaksam neden soru sormaktayım .
Tapu Tahsis Belgesinin hukuki mahiyeti hakkında yeterince tartışma yapıldıktan sonra 19 no'lu mesajda bende naçizane fikrimi açıkladım ve konun sadece tapu tahsis belgesi etrafında dolaşmamasını sağlamaya çalıştım.
Sayın Dar'c inanın ben hiçbirşeyi sorun etmiyorum. Hukuk sorunlarının tartışıldığı bir platformda bu konunun da uygulamada sık karşılaşılan tapu tahsis belgeli uyuşmazlıklarda zaten donanımlı olduğuna inanadığım bütün meslektaşlarımın konuya daha fazla vakıfiyetinin sağlanmasını amaçladım. Bu tartışmadan edindikleriniz için size verdiğim zararlardan ötürü özür dilerim.