Mesajı Okuyun
Old 03-03-2017, 11:22   #2
Av. Merve Akgün

Alıntı:
Yazan net profil
Kıymetli meslektaşlar adli yardımdan dava almak için başvuruda bulundum. Bundan sonraki süreç nasıl işleyecek? Bana telefonla haber verildikten sonra sırasıyla neler yapacağım? Örneğin bir boşanma davası geldiğinde nasıl bir yol izlemeliyim? Tecrübelerinizi paylaşırsanız bu kanala başvuran birçok genç meslektaşa yol göstereceğinizi düşünüyorum. Şimdiden teşekkür ederim...

Adli yardımdan size bir görevlendirme yazısı gelecek, bizim baromuz mail atıyor bizlere.. Görevlendirme yazısında vekili olacağınız kişinin bilgileri de yazıyor olacak.Arayıp size uygun bir günde randevu verecek ve bu şekilde olayı daha detaylı anlamış olacaksınız. Müvekkil adayınıza bir kartınızı takdim edecek ve vekaletname çıkarmasını isteyeceksiniz. Vekaletname gelmeden hiçbir işe başlamayın boşanma ise size tavsiyem bir a4 kağıdına evliliğin başından sonuna kadar yaşadıklarını kısaca anlatmasını istemeniz. Dilekçenizi bu şekilde oluşturursunuz. Son olarak yaptığınız görüşmeleri tutanak altına alıp saklayın ve yazdığınız dilekçelerin bir örneğini müvekkili çağırıp imzalattırın ki sonrasında başınız ağrımasın. Sevgiler