Mesajı Okuyun
Old 23-01-2008, 11:43   #5
Admin

Aslında bu konuyu etraflıca daha önce tartışmıştık:
http://www.turkhukuksitesi.com/showthread.php?t=14756

Alıntı:
İnterten üzerinden yasaklanan sitelere erişim çok kolaydır.Dün milliyet bunu yazmıştı.Bende yazıyorum
DNS ayarlarına girin ve ilk yere 4.2.2.1 ikincisine 4.2.2.5 rakamlarını yazarsanız yasaklanan bütün sitelre giriş yapabilirsiniz.
Bir hukuk kuralının (veya yargı kararının) teknik olarak nasıl "bertaraf edileceğinin" teşvik eder tarzda Türk Hukuk Sitesi'nde paylaşılmasını da doğru bulmuyorum. Bu kuralı/kararı/yasayı doğru bulmuyorsanız, bu sitede paylaşmanız gereken nasıl bir alternatif hukuki düzenleme yapılması gerektiğine dair "hukuki" görüşünüzdür.

Dikkat ederseniz Milliyet de haberinde konuyu "bunu yapın yasağı kolayca delin" şeklinde değil, "bunu yapıp yasağı deliyorlar" şeklinde sundu. Amaç yasağı delmeye teşvik etmek değil, uygulanmasını sağlamaya dikkat çekmekti ve sonuç da alındı, TT engelleme metodunu değiştirdi. İki tarz arasında fark olduğunu düşünüyorum.

Yargı kararlarının nasıl delineceğini anlatan çok site var, dilerseniz THS olarak biz nasıl uygulanacağı veya yanlışsa nasıl düzeltileceği üzerine yoğunlaşalım.