Mesajı Okuyun
Old 21-05-2010, 17:10   #31
orhan oğuz

sayın meslektaşlar ; sadece hüküm fıkrasında değil her zaman ayakta hazır ol pozisyonunda beklemeniz gerekiyor. yoksa bilmiyor musunuz?... ne ayıp... böyle bir teamül kanunu varmış.. haberiniz yok sizin!

ben de iki mahkeme kararı ile öğrendim bu kanunu ya... mahkemelerde kanun yapıyormuş artık...hukuk fakültesinde öğrendiklerimizin hepsi ütopikmiş meğer ... e tabiİ anayasa mahkemesi kanun yapar da alt mahkemeler yapamaz mı...değil mi ya!

inanın yazdıklarım hayal ve uydurma değil ... mahkeme resmen , teamül kanunu oluşmuştur diye gerekçe yazdı....ama şikayet edebileceğim yer yok... üst mahkeme de aynı görüşte çünkü... müdafilikten de attı ama bu da teamül kanununa uygunmuş meğer .....baro avukatı atar ama görevden almayı mahkeme yapar.... aman dikkat mahkemenin hoşuna gitmeyecek bir savunma yapmayın.... sizi de atıveririler mazallah.... salondan da , görevden de ....

ve ne yazık ki bu durum Adalet Bakanlığı tarafından sadece itiraz konusu yapılabilecek , basit bir hukuksal sorun olarak görülüyor. İtiraz mercilerinin hakimlerden oluştuğu görmezden geliniyor...

itiraz ile kararların değiştiğini , ölmeden görebilir miyim acaba...alt mahkeme salondan da vekillikten attı bizi üst mahkemede , oh iyi yapmışsın dedi... e tabii meslektaş dayanışması... gözlerim yaşardı ... çok imrendim.... bizde de olur mu acaba dedim içimden ...