Mesajı Okuyun
Old 08-08-2008, 09:17   #2
Gülümse

Varsayılan iChat

Apple kullanicilarinin ilk maclerini aldiklarinda baktiklari sonra varliklarini bile unuttuklari bir program iChat...

Cünki ismi üzerinde chat yapmaya yarayan bir program o kadar, siz chat yapmiyorsaniz ve chat ihtiyacinizida baska programlarla gideribiliyorsaniz ichati kesfedememisinizdir.

iChat'i kullanabilmek icin @mac.com uzantili bedava hesap alabiliyorsunuz ve bu sayede yazili, sadece sesli yada ses ve görüntülü bir sekilde karsi tarafla gorusebilirsiniz.

Diger chat programlarindan farkina gelince, birden fazla arkadasinizla yani konferans seklinde konusma imkaniniz var, hem de görsel... Pencerenin icinde birden fazla arkadasinizla ses ve görüntü kalitesi yüksek konusmak gercekten hos bir nedeyim...

Diyelim muzur birisiniz yada bulundugunuz mekani karsinizdakilerle paylasmak istemiyorsunuz... O zaman program size bir sürü görüntünün önünde chat yapma olanagi taniyor. Eyfel kulesi bunlardan bir tanesi

Sadece mac kullanicilarinin kendi aralarinda kullandiklari bu programin baska ustunlugu daha var. Beni bu programa baglayan bu üstünlük...

Diyelim bilgisayarimda anlamadigim bir ayar hatasi ya da baska bir problem var. Yaklasik on senenin üstünde servis aldigim, genc dostumun devamli acik olan ichat hesabini tikliyorum. Derdimi anlatiktan sonra onun bilgisayarimi görmesine izin veriyorum.

Istanbul'un diger yaninda yasayan genc dostum, kendi bilgisayari ve mouse sayesinde benim bilgisayarimdaki tüm programlar arasinda dolasabiliyor ve teknik aksakligi halledebiliyor. Böylece telefonda verilen "simdi falan bolumu acin" tarifinden kurtulmus oluyorsunuz. Isiniz bittikten sonra bilgisayarinizin gorulmesi iznini kaldirabilir sadece sesli olarak yada gorsel olarak gorusmeye devam edebilirsiniz...