Mesajı Okuyun
Old 07-03-2007, 17:42   #10
persona

bence bizim hep eskiden beri yasaklama mantigimiz 21. yuzyil gerceklerine hele hele internet mantigina hic uymuyor, bunun sonu yok, eninde sonunda karar vermek gerekecek ozgur dusunce mi ve ilerlemek mi? yoksa yasaklayip diplomatik ve hukuka uygunluk mu?
bugun internetteki tum yenilikler internetin kaotik yapisindan ozgur ortamindan dogdu, ve hicbir gelismis ulke bunun onune set cekmek niyetinde degil...

google ve yahoo cin pazarina filitre uygulayarak girebildi, ama herkes biliyor ki, uzun vadede bu olay cin deki internet kisitlamalarinin kalkmasina yol acacak, bir nevi truva ati gibi... dunya daha cok ozgurluk pesindeyken bizim kisitlama mantigimizi anlamakta gucluk cekiyorum...

bu olay, yani ataturk un asagilanmasi gercekten cok igrenc bir sey ama bu tur igrenclikleri onlemenin yolu turk insanina her ne duzeyde olursa olsun kisitlama getirmek olmamali. zaten bu tur siteler bu sekilde yaygara kopartildigi zaman yani yasaklama falan gibi gercek rayting i aliyor, ben zannetmiyorum ki aramizdan herhangi biri bu haberi okumadan once boyle bir sitenin varligindan haberdardi...

saygilar