Mesajı Okuyun
Old 09-11-2006, 11:35   #84
Jeanne D'arc

Bahsettiğiniz kimler'in, bu cesareti bizzat Orhan Pamuk'un kendinden, hikmetinden sual olunmaz tavrından örnek aldığını söyleyemez miyiz Sayın Merhaba?

O da yabancı basına verdiği demeçte, yani bir milletin gıyabında, hazır bulunma, kendini savunma ve cevap hakkını kullanma imkanı yokken aynen
Alıntı:
"Aynı anda hem savcı, hem de savunmayı reddeden hakim konumunda suçlayıp yargıladı ve hükmünü vermedi mi?."

Alıntı:

Ve bunun verdiği rahatlığı sonuna kadar fütursuzca kullanabileceğimiz boş ve savunmasız bir alanda söyledik tüm sözlerimizi….
Hocamız üstad Pamuk.

Bir milletin tarihi bir cümle ile yargısız infaz etmek
Alıntı:
İlkel ve bilgiden dayanaksız
bir tavır değil miydi? Orhan Pamuk'un bu konuda akademik bir çalışması vardı da biz mi atladık.

Alıntı:

Bu tartışmanın içinde TÜRK MİLLETİ olsaydı ve cevap hakkını kullanabiliyor olsaydı, kim aynı şeyleri söyleme cesaretini bulabilir miydi Orhan Pamuk"
-Alıntıda değişiklik yapılmıştır-

Pamuk Türk milleti karşısında "demedim, hatırlamıyorum, demiş miyim, ben ne bilirim, tarihçimiyim, rakamlarla aram iyi değil"imsilerden bir demet sunmuş olsa da; sorunuza cevaben tüm dediklerimi, Orhan Pamuk'un yüzüne karşı da aynen söyleyebilirim. Zaten bu forumda özel yazışma değildir nitekim kamuya açıktır ve dahası umurundaysa Pamuk da okuyup, konuya dahil olabilir.

Saygılarımla.