Mesajı Okuyun
Old 05-01-2016, 16:09   #1
Biryudumİnsan

Varsayılan Alman Eş'ten Türkiye'de Boşanma süreci

Herkese iyi çalışmalar Mutlu Seneler diliyorum

Kısaca özet geçerek 1 Sorum olacak Nacizane.

Turkıyede evlendım Almaya'da 2 yıl yaşadım.''Erkek eş Alman''

Alkol bagımlısı ve şiddet yanlısı olduğu için kıyafet bile almadan türkiyeye üzerimdeki kıyafetlerimle geri döndüm,ve Boşanma davası açtım''Antalya aile mahkemesi''Akabınde benden sonra kendiside dava açmış''Almanya'da'' ,Bugün gelen haberde Almanya'daki açmış olduğu dava'nın iptali''red edilmesine'' karar verilmiş,Ve davanın Türkiye'de görülmesi uygun görülmüş.

Bu benim için sevindirici haber İlahi adalet diyorum.
Avukatsız kendi işimi kendim görüyorum Dilekçemi bile 1.5 sene önce A..'ya geldiğim zaman kendim yazarak harç parası yatırarak davamı açtım.

Sorum şu ..

Karşı taraf çok ünlü bi iş adamı ''Darp yedııgm gece kadın sıgınma evı kapılarını kapattırdı bana polisi arayan darp yıyen çürük içinde olan ben iken beni evden uzaklastırdı polis ''
Güçlü olduğu için korkuyordum Almanya'daki dava ıptal olmazsa ya diye şimdi kozlar bizim elımızdemı ?
Zamanında''kendisine anlaşmalı boşanma teklıf etmiştim nafaka bıle talep etmeyecegımı para ıstemedıgımı beyan ederek kabul etmemişti '' ve 11 ay önce beyın kanaması geçirdim HidroSfl.amelıyatı oldum..

Ekonomık olarak şartlarımız kendisiyle uç noktalarda ben tam dibinde kendisi Zirvede.

Hal buyken Ocak 2016 tarıhınde görulecek olan ilk davamızda Turkıye mahkemesi bana Nafaka Bağlar mı?
Tazmınat talebım vardı buradan sonuç cıkabılır mı?
Kendisinden mal beyanında bulunulması istenılecekmı ? ayrılık surecınde fabrıka uçak ve bılımum mallar evlılıkten önce edınılmıs mallar gözümüz yok ama evlendıkden sonra 2 yıl fabrıkada satıs müdürü olarak çalıtım maaş almadım ortak kazanclarımız var.bunları oglunun adına geçırdıyse ne olur?

Gibi sorunsallar içerisindeyim

yanı bundan sonra nasıl bır süreç benı beklıyor..

Emeği geçen Herkese şimdiden Teşekkür ederim 2016 Herpinize önce sağlık sonra Huzur versin.