Mesajı Okuyun
Old 12-01-2004, 17:43   #26
digesta

devlet üniversiteleri ile vakıf üniversiteleri arasında pek bi fark olduğunu sanmıyorum. ben devlet üniversitesinde okumuş olmama rağmen vakıf üniversitelerinde okuyan bir çok arkadaşım vardı ve onlarda üniversitede yeterince çalışmak zorunda kalıyordu..
hatta bi çok hocalarımız ortaktı.. adil davranan hocalar olduğu gibi adaletli olmayan hocalarda vardı.. ama bundan dolayı vakıf okullarında okuyan öğrencileri suçloamak haksızlık olur.. asıl suçlanması gereken yeterince adil olamayan ve kimi zaman vakıf okulların adaha insiyatifli davranan hocalarda ( örneğin prf. dr. Emin Artuk)
amaşu bir gerçek ki 400 kişilik anfilerde hocayla iletişim kurmak çok zor.. vakıf okullarında sayının azlığı büyük avantaj bence..
aslında bu konuyu tartışmak bile çok yersiz... formasyonu ve bilgisi olmayan kişi mezun olsa bile sisitemin içinde pek başarılı olamayacaktır...
devlet okulunda da yeterli bilgiye sahip olmayan kimseler mezun olabildiği gibi, vakıf okullarınadada olmaktadır.. bu sorunu çözebilmenin yolu az öğrenci almak ve en önemlisi avukatlık sınavını uygulamaya sokmaktır.. ben şahsen benimle birlikte mezun olan devlet ve vakıf okullarından mezun olanlarla ortak bi sınava girmeyi çok isterdim.. işte o zaman hakedenler mesleğe başlamış olrdu.. bunun devlet yada vakıftan olması farketmez..
saygılar