Mesajı Okuyun
Old 26-09-2012, 12:04   #1
Mesut AVCI

Varsayılan Mobbing hakkında yardım bekliyorum!

Merhabalar, bu sefer bir müvekkil hakkında değil kendi problemim hakkında sorum olacak sayın meslektaşlarım,
Eşim bir köy okulunda öğretmenlik yapmaktadır ve 2. yılına başlarken idarenin çeşitli eylemleri sebebiyle psikolojik bunalıma girmektedir. Daha ayrıntılı olarak söyler isek;

- Yeni yapılan okula 2 yıldır alınmamaktadır. 2-3 öğretmen idarenin tasarrufu ile eski okulda yani tuvaleti dahi olmayan okulda görev yapmaktadır.

- Bunun yanı sıra okulda görev yapan tüm bayan öğretmenler yeni okula verilirken istisna NEDENSE 2 YILDIR benim eşim bir bayan olarak eski okula verilmektedir.

- Bu durum psikolojisini fazlasıyla bozmuştur. Görev yaptığımız yer ile bölgesel farklılıklarımız olduğu doğrudur. Fakat diğer öğretmenlerde farklı bölgelerin insanları. Şu aşamada MOBBİNG ile ilgili şikayette bulunmayı düşünüyoruz. Gerek uygulama olarak hiç görmemiz gerekse şahit olarak gösterecek kimse bulamama sebebiyle NE YAPACAĞIMI BİLEMEZ durumdayım. Eğer kovuşturmaya yer olmadığı kanaatine varılırsa aksi takdirde idare ile başımız hepten derde girecektir diye düşünüyorum. Saygılarımla Av. Mesut AVCI