Mesajı Okuyun
Old 22-01-2007, 15:59   #31
ad-hoc

Sayın Meslketaşım,
Arkadaşlarınızın sizleri bilgilendirmesi malesef kısır ve gerçek dışıdır. Zira belirtmiş olduğunuz üniversitelerin birinden mezun biris olarak şunu belirtmek isterim. CMK dersinden tam 12 saat süren evet yanlış duymadınız tam 12 saat süren bir sınavla geçmiş bulunmaktayım. Sınav konusu: Leyla Zana'nın kolluk ifadesinden AIHM kararına kadar ki süreciydi... Her neyse, bu rahatsızlığın sebebini anlamata zorluk çekiyorum fakat şunu belirtmek isterim ki, ben bir vakıf üniversitesi mezunu olarak bu kadar tepkiyi hak etmediğimize inanıyorum. Klişe kalıplar kullanılarak aslında birbirimiz yemekten öteye geçmeyen bu tarışmaların odağında olmak bizim suçumuz değildir. Devletin kurum ve kuruluşları tarafından onay verilmiş bir üniversitede okumuş olmak neden bu kadar tepki görmektedir?Hocaları aynı dersleri aynı sadece okulları farklı bir süreçte aynı eğitimi alarak aynı ortamlarda bulunuyoruz. Madem hocaların parayla adam geçirdiğine iannıyorsunuz bu karaktersizlik örneği hocalar neden dir ki sizin okulunuza geldiğini "iyi ve zor" hoca olarak bilinmekte ve siz onlarla bir nebze övünür duruma geçmektesiniz... Ortada parayla sınıf geçiren birileri varsa orada veya burada, her nerede olursa olsun karaktersizdir. Bu konuda ki kaygılarınızı çok net anlıyorum, fakat eleştirilerinizin odağını değiştirmenizi diliyorum...

Alıntı:
Yazan zeynep deniz alıcı
öncelikle teşekkür ediyorum yanıtınız için.
Sizin okuduğunuz özel üniversite hangisi bilmiyorum ancak ben istanbul ticaret üniversitesi , bahçeşehir üniversitesi ve kıbrıstaki üniversitelerindeki arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla böyle bir yorum yaptım.Gerçi üniversiteler arası farkı bir yana bıraksak kendi üniversitemde(istanbul üniversitesi)sınıflar arasında bile bu eşitsizliğe tanık olmaktayım.Bu demek değildir ki bende 15 sayfadan sınav olmak istiyorum.Ben herkesin eşit şartlara tabi tutulmasını istiyorum.Ayrıca hepimiz biliyoruz ki özel üniversitelerde hukuk okuyup bitiren öğrencilerin öncelikli tercihleri avukatlıktır.Avukat olmak için bir sınava tabi tutulmanız gerekmiyor çünkü(eskiden).Ama sizde farketmişsinizdir hakim yada savcı olmak için uğraşanlar hep devlet üniversiteleri öğrencileri çünkü onların babalarının holdingleri yok ve çevreleri avukatlığa elverişli değil.Belki biraz açık konuşuyorum ama somut ve gerçek örnekler vermek istiyorum.Avukat olmak için de sınav yapılmasını destekliyorum bu en azından nitelikli olmayı ve hak edeni hak ettiği yerde bulundurmayı amaçlayabilir.Tabi sınavın içeriği ve kim tarafından yapılacağıda önemlidir.ama ben her halukarda eleme sisteminin çok olmasada yarar sağlayacağına inanmaktayım. teşekürler...