Mesajı Okuyun
Old 04-04-2012, 12:13   #1
pınarözdalkıran

Varsayılan Spor Salonu ÜyelİĞİ-sÖzleŞmeye Aykiri Ek Ücret Talebİ

Değerli Üstatlarım ve Meslektaşlarım,

Beş yıldızlı bir otelin bünyesinde bulunan spor salonuna 10 yıllık üyeliğim var. Bu üyeliğe istinaden sözleşme imzalarken üyelik kapsamının matbu sözleşmede nerdeyse hiç yazılmamış denecek kadar az açıklanmış olması nedeniyle üyelik kapsamına giren aktiviteleri ayrıca bir metinle otelin antetli kağıdı ve dönemin tesis müdürünün ıslak imzası ile almıştım.

Bugün otel daha fazla kazanç elde etmek adına aslında üyelik kapsamında olan ve ücret talep edilmeyen stüdyo dersleri için de ücret talep etmeye başladı.

Bu durumda TKHK m.4/A uyarınca ayıplı hizmet verildiği kanaatindeyim bu hususta m.4/A, m.6 ve m.11/A uyarınca harekete geçmek istiyorum.

Kafama takılan soru ise şudur;

TKHK m.4/A uyarınca tüketicinin seçimlik hakları fesih-bedel indirimi veya hizmetin yeniden görülmesini talep etmektir. Ben sözleşmeyi akdettiğimiz şekilde ayakta tutmak istiyorum, feshetmek veya bedel indirtmek isteğinde değilim o halde hizmetin yeniden görülmesini talep etme seçimlik hakkımla sözleşmeyi akdedildiği koşullarda yani sözleşmeye aykırı olarak ek ücret talep edilmeksizin devam edilmesini isteyebilir miyim?

Benim dava yolumda sonuç ve istemim ne olmalıdır?

İlgi ve desteğinize çok teşekkür ederim.

Saygılarımla