Mesajı Okuyun
Old 12-07-2011, 12:59   #120
Emre Can

Alıntı:
Yazan burakhukuk_06
Sayın Av.Vural ne kadar önyargılısınız.Geçmişinizde bu konu hakkında bir sorun mu yaşadınız bilmiyorum.Ben vakıf üniversitesinde okuyorum.bir arkadaşımdan örnek vereyim.Arkadaşım hukuk okumayı çok istemiş birisi ve kendisi şanssızlık mı dersiniz kader mi o da sizin önyargılarınıza kalmıştır,iyi bir çalışma dönemi geçirmesine rağmen öss de başarılı olamamış.kendisi hukuk okumayı çok istediğinden bankadan kredi cekerek taksitlerini yatırmakta o borcu da zar zor ödemektedir.Bunu siz yaşamadığınız için bilemezsiniz..Türkiye'de ki sınav sistemi çok mu adil de siz bunu geçip vakıf üniversitesine girmiş kişilerin adaletsizliğinden dert yanıyorsunuz ?

"şanssızlık mı dersiniz kader mi" vallaha ben sınavda elenme diyorum hastalık olabilir ailevi sebepler olabilir ama bu işin başka bir boyutu mazeret olsa bile aynı sınav 1 yıl sonra tekrar var mazeretler paranın kullanılması için gerekçe değil.Aynı sınava bizde girdik elimizden geleni yaptık çok şükür kazanabildik bir yerleri,kazanamasaydım ne olurdu paralı okuyacak imkanım yoktu tekrar hazırlanırdım.Kişilerin sınavda başarı elde edemeyip para ile farklı bir yoldan hedefe varmasında adaletsizlik olmadığını savunanlar yarın mahkemelerde nasıl bir adalete vurgu yapacak ?