Mesajı Okuyun
Old 16-11-2006, 21:41   #8
syılmaz

insan hakları konusunda 2 hafta önce İstanbul da Kitap Fuarında 3-4 kitap bulabildim.Inanın kitap fakiriyiz,olanlarda cok benzer ,tıpkısı diyebilirim.Aynı konuda cok kitap yazılıyor, Kitap fuarında saatlerce dolastım bir tek yayın evinde bulabildim. En son okudugum kitap Thomas Pogge'nin Küresel Yoksulluk ve İnsan Hakları ,evet bence harika bir kitap ,bu kitapta insan haklarının nasılda ihlal edildiği ,küresel yoksulluğu nasılda yarattığını goruyoruz,cozum yolları gosteriyor. Bizim çözümlere ihtiyacımız var.
En cok basımız insan hakları ihlalinden ağrıyor. İşte o hergün televizyonlarda ağlayan bebek ,o ne olacak,onun hakları ne olacak,ona tecavüz eden insanlar ,yargılama ne olacak,ben size söyleyeyim o bebek 3 gün sonra unutulacak. Aman unutmayalım ne olur.Bundan utanalım.O bebeğin ağlamasını hep hissedelim içimizde ne olur,ne geliyorsa başımıza unutmaktan geliyor.ÇABUK UNUTUYORUZ.Bu toplumda en cok sikayet ettiğimiz konu adaletin gec gelmesi. Bence adalet herseyden hızlı olmalı.Siz adaleti geciktirirseniz,sonra başkaları çözüm üretiyor. Bence zaman aşımı,yargılamanın uzun sürmesi en büyük adalet ihlalidir.Hele insan haklarında ...Saygılarımla