Mesajı Okuyun
Old 09-01-2010, 16:34   #99
burakhukuk_06

Bu konu gerçekten çok tartışılan bir konudur.Ben de vakıf üniversitesinde eğitim görmekteyim.bazı ortamlarda(hukuk öğrencilerinin bulunduğu) vakıf üniversitesinde okuduğumu söyleiğimde bana 'birşey bilmiyor' gözü ile bakıyorlar.Bu gerçekten rencide edici ve moral bozucu bir durum.Şahsen öss sınavına yüksek derece ile giren biri olarak öss sınavını yapamamam ve yıl kaybetmemek için vakıf üniversitesine girmem kabul edersiniz ki benim olmadığı gibi kimsenin suçu değildir.Yapılan muamele gerçekten yanlış.Vakıf üniversitesinde okuyan arkadaşlarımın kendilerine şu aşılamayı yapmalı: Onlar böyle düşünüyor ve ben bu düşüncelerinin yanlış olduğunu ders durumumla ve gelecekte pratikle kanıtlayacağım ! Böyle olduğu takdirde hem düşüncenin yanlışlığını kanıtlarsınız hem de bir rekabet ortamı yaratarak Türk hukukunun kalitesini arttırmış olursunuz.Son olarak belirtmekte fayda görüyorum : Önemli olan nerede ve nasıl hukuk fakültesini bitirdiğin değil, dersleri ders olmaktan ziyade meslek icra edebilmek için araç olarak görmek ve kendini fakültede iyi yetiştirerek diğer hukuk fakültesi öğrencilerinden farkını ortaya koymaktır. Saygılarımla..