Mesajı Okuyun
Old 08-08-2006, 18:02   #65
tiny lady

tartışmanın çok ilginç(!)bir boyuta vardığını gördüm. mobese'den çıkıp dersaneye kadar gidilmiş. Heralde o dersanenin tepesinde de bir kocaman mobese kamerası var ki(tabi bunu dersane kendi koymamış, ve ne yazık ki bunu eleştirme ya da buna karşı koyma gibi bir hak dahi tanınmamış) sayın meslektaş hemen 'çocuğunuzu göndermeyin' mesajı iletmiş bütün samimiyetiyle.sayın Ergin de kızını göndermekten vazgeçmiş. eğitim ciddi bir iştir kanımca, mobese kamerası tartışmasının arasına sokulmasına da şaşırdım bu yüzden.
Caddelere konulan mobese kameralarına karşı değilim. buna karşı çıkanlar kişi hak ve özgürlüklerinden bahsediyor.sokağın asli amacı belli, yürüyüp geçmek, ve bu sizin özgürlüğünüz,kamera da bunu engellemiyor. bununla birlikte, sokak, cadde ve meydanlar tamamen halka açık, umumi yerler. biz de tavırlarımızı, davranışlarımızı ona göre belirleriz ve bizim sokaktaki davranışımız mobese kamerasından göründüğünde hiç bir şey ifade etmez.
bu arada eğer bir yerde (özellikle taksim, eminönü gibi) gasp, kapkaç gibi bir çok insanın canını yakan suçlar işleniyorsa,ve bu kemaralar bi nebze olsun caydırıcı olabiliyorsa, ben orada sevgilime sarılmam olur biter. hem sokaktaki insanlardan çekinmeyen biri kemaradan niye çekinsin ki? (bu arada geçen de dinlediğim bir haberde insanların araçlarının çalınmasını engellemek için mobese olan yerlere parkettiğini dumuştum.)