Mesajı Okuyun
Old 17-08-2011, 12:34   #1
ısparta

Varsayılan Nikahsız eşim üzerime şiddet zoruyla bir şirket açıp milyarlarca lira borca soktu ve şimdi olanca borçla ortada kaldım

Merhaba eşimle yaklaşık 11 yıldır beraberiz.Başka bir kadınla evli olduğu için sadece dini nikahımız var.Beraberliğimizin 6. ayından itibaren ciddi derecede şiddet uygulamaya başladı.Defalarca bitirmek istememe rağmen her seferinde şiddet ve ağır tehditlerle beni sindirmeyi başardı.Bir çok kez elinden kaçıp polise sığındım yüzümdeki morluklarla.Fakat beni tekrar barıştırmak adıyla geri onun ellerine teslim ettiler.Daha sonraları kendisinden bir çocuğum oldu ve çocuğu aldırmamam için aylarca bir odaya kilitledi.Şimdi 7yaşında bir kızım var bu süre içerisinde bir kaç kez daha kaçarak kendisinden şikayetçi oldum.Ama her seferinde beni yakalayıp zorla şikayetlerimi geri aldırttı.2 hafta önce daha fazla dayanamayıp tekrar kaçtım ve babamın evine geldim. 2008 yılında öldürme tehdidi ve şiddetle adıma bir şirket açıp 100 yapraklı bir çek defteri sahibi olmuştu.Ayrıca bir bankadan da yine benim adıma bir kredi kartı ve belli bir tutarda kredi çekti.Ne çektiği krediyi ne de kredi kartının borçlarını ödemiş.Ayrıca yazıp dağıttığı çekler de cabası.Çeklerin karşılığı ödenmediği için karşılıksız çekten adıma davalar açılmış fakat bu olanların hiç birinden benim haberim bile olmadı.Bir avukatla görüşüp kendisinden şiddet uyguladığı ve beni maddi zarara uğrattığına dair şikayetçi oldum.Günlerdir kapımızdan ayrılmıyor ve kızımı kaçırmasından korkuyorum.Ben sadece rahmetli annemden kalan emekli maaşı ile kızımı da yanıma alıp ondan uzak huzurlu bir hayat sürmek istiyorum.Ama tabi o bu borçları üzerine almak istemiyor lütfen bana yardımcı olun.Yapmadığım borçlar yüzünden hapse girmek istemiyorum.Bu adamdan ve borçlardan nasıl kurtulabilirim?