Mesajı Okuyun
Old 01-04-2002, 17:16   #8
rezay

sayın tikici;
sanırım genç öğrenci arkadaşı avukatlık konusunda biraz korkuttunuz. aslında anlattıklarınızın hepsi doğru ancak bütün mesleklerin kötü yanları vardır diye düşünüyorum daha seçtiği meslekten memnun alana raslamadım herkesin seçtiği meslekte bir takım sıkıntıları bir takım üzüntüleri var. şunu kesin kabul ediyorum insanlar doktor giderken mütleke vizite ödemek zorunda hissediyorlar ama avukata geldiklerinde bunu düşünmüyorlar
Ama avukatlığın çok güzel bir meslek olduğunu düşünen biriyim tekrar seçim hakkım olsa yine bu mesleği seçerim.
Şuna kesin olarak inanıyorum kişi hangi mesleği seçerse seçsin öncelikle sevdiği mesleği seçmeli önce mesleği sevmeli sonra o işi yapmalı.
her mesleğin koşulları hergün aynı olamaz bir gün kazandığın bir dava size dünyalar verir bir gün bir başka iş tüm hayallerinizin yıkılmasına neden olur tüm mesleklerinde böyle olduğunu düşünüyorum
sevgili cest-la vie
hangi mesleği yaparsan yap önce hangi mesleği seçersen seni mutlu eder senin kişiliğine hangisi uygun ona karar ver sonra da yaptığın mesleğin en iyisi olmaya çalış
sevgiler