Mesajı Okuyun
Old 22-02-2012, 12:48   #206
Av.Yasemin AKYOL BAŞYAYLA

Alıntı:
Yazan Av.Suat Ergin
Geçmiş olsun. Ben böyle bir avukat tanıyorum. Özel mesajla sizden ismini rica edeceğim. Bizden önce tutuklu müvekkile "2 günde seni çıkarırım" deyip, 1 inci duruşmada dahi çıkaramamış bir meslektaş...Biz vekalet alarak 2 inci duruşmaya çıktık. İki ceza dairesi bir de hukuk dairesi kararı sunarak "suç vasfının değişme ihtimaline binaen" tahliye talep ettik, aynı gerekçeyle tahliye edildi.

Duruşmaya girerken tutuklu sanık ona "duruşmaya girme" diye bağırmasına rağmen duruşmaya girdi.

Duruşmadan sonra diğer vekile "arkamızdan genç meslektaşlar geliyor" dedi. Yaşımı öğrenince de kem küm etti. Olay 5 sene önce olmuştu. Yine duruşmadan sonra müvekkilin ablasına "Ben dün hakime hanımla konuştum" demiş.

Sonra ne mi oldu? Müvekkilin akrabaları bürosunu basmışlar. Verdikleri parayı zorla almışlar.

Ben THS'de avukatlık hukukuyla ilgili forumlarda bu tür meslektaşların olduğunu bilerek bazı mesajlar yazınca, "muvazzaf dayanışması" gibi ne olursa olsun meslektaşının arkasında olan bazı üyeler bana hakarete varan cümleler kurdular. Bu anınız onlara hediye olsun.

Sayın Ergin, teşekkür ederim paylaşımınız ve ilginiz için. Tek üzüldüğüm nokta bir meslektaşın müvekkilleri bana karşı doldurarak, bana olan güvenlerini sarsarak, bana ileri geri konuşmalarına neden olmasıdır. Babam ve kardeşim de avukat ve aynı ofiste çalışıyoruz, ben doğu kadınıyım bu olay ofiste duyulur ve çok başka noktalara taşınır endişesi ile ört bas ettim ve o kadar lafı resmen yuttum. Nelere sebep olabileceğini farkında bile değildi.

Çok ağırıma gitti ''hak'' denen bir şey varsa ben helal etmiyorum.

Tekrar yaşanmaması dileğiyle diyeceğim ama üstat, biliyoruz ki yaşanacak

bu arada avukatın ismini bile öğrenmek istemiyorum bu türden ne kadar az insan tanısam o kadar kardır bana
Saygılarımla.