Mesajı Okuyun
Old 05-08-2011, 20:28   #3
Av. İbrahim YİĞİT

Alıntı:
Yazan yakin
Sayın meslektaşlarım CMK'dan bir sanığa müdafi olarak atandım.
Yerel mahkeme hükmünü verdi ama temyiz aşaması devam ediyor.
Bu arada maktül yakınlarının avukatı hükümdeki avukatlık ücreti 2.200.-TL'yi icraya koymuş ve bana tebligat yapıldı. Tabi ben sanığın vekaletli avukatı değilim. Sanık hangi ceza evinde bilmiyorum. Benim icra dairesine gitmem gerekir mi? Nasıl bir itirazım olacak? Vekile yapılan tebligat geçerli sayılıyor, ama benim burda hukuki sorumluluğum ne? İcra dairesine hiç uğramasam olur mu?

cevaplarınızı bekliyorum.
selamlar...

Üstadım öncelikle ceza mahkemesi kararlarının kesinleşmediği sürece vekalet ücretinin icra takibine konu edilemeyeceğini belirtmek isterim.

Mahkeme kararında vekil olarak sizin adınız geçmektedir. Bu yüzden tebligat vekil ile takip edilen işlerde vekile çıkarılacağından sizin adrese çıkarılmıştır. Tebligatı CMK'dan görevlendirilmeniz sebebiyle sanığı/katılanı icra dairesinde vekaletnameniz bulunmadığından temsil edemeyeceğinizi bildirerek icra dairesine iade etmenizi, bağlı olduğunuz baroya durumu yazılı olarak bildirmenizi, mümkün ise müvekkilinizin akrabaları ile iletişime geçerek onları konudan bilgilendirmenizi tavsiye ederim. Kolay gelsin.